Sprzedaż koncentratorów tlenu

Asortyment firmy Novento stanowią profesjonalne urządzenia do tlenoterapii – proste w obsłudze i wygodne w codziennym użytkowaniu. Medyczny koncentrator powietrza stanowi pomoc w trakcie leczenia schorzeń układu oddechowego czy krążenia oraz przy opiece paliatywnej.

Sprzedaż koncentratorów tlenu to coś, w czym specjalizujemy się od lat. Zapraszamy do kontaktu! Nasi przedstawiciele udzielą potrzebnych informacji i pomogą dopasować odpowiedni model urządzenia.

Czym jest i jak działa koncentrator tlenu?

Sprzęt medyczny dostarczany przez naszą firmę to profesjonalna aparatura medyczna mająca zastosowanie zarówno w warunkach domowych, jak i szpitalnych. Koncentrator tlenu zasysa powietrze z otoczenia i oczyszcza je. Zanim jednak dotrze ono do pacjenta, jest dokładnie filtrowane – w trakcie tego procesu absorbowany jest niemal cały azot, co sprawia, że nasycenie tlenem wzrasta.

Osoba chora korzystająca z aparatury otrzymuje powietrze składające się w 90% z cennego dla życia gazu. Tak wysokie stężenie wpływa na saturację u pacjenta.

Kiedy stosuje się aparaty koncentrujące tlen?

Medyczne koncentratory powietrza, które mamy w sprzedaży i na wynajem, należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem i zgodnie z jego zaleceniami. Stanowią one element leczenia takich chorób, jak:

 • przewlekła obturacyjna choroba płuc,
 • mukowiscydoza,
 • zwłóknienia płuc o różnym podłożu,
 • astma oskrzelowa,
 • dusznica bolesna,
 • nadciśnienie,
 • dysplazja płucna.

Wykazują także przydatność we wspomaganiu terapii niektórych chorób serca oraz bezdechu sennego. W trakcie korzystania z urządzeń można dostosowywać do swych potrzeb ilość podawanego tlenu. Koncentratory dostarczają od 0,5 do aż 5 litrów gazu.

Prosty w obsłudze sprzęt do tlenoterapii – dostępne modele i ich parametry

Wszystkie dostępne w sprzedaży aparaty do filtrowania powietrza są wygodne w obsłudze. Ponieważ koncentrator nie pozyskuje tlenu z butli, nie ma konieczności wymiany zasobnika, co bardzo upraszcza całą procedurę. Aby móc prawidłowo używać sprzętu, wystarczy zapoznać się z instrukcją. Firma Novento zapewnia też wsparcie techniczne i służy pomocą w razie wątpliwości.

Stacjonarne i przenośne koncentratory tlenu

Kaszel jest jednym z naturalnych odruchów organizmu, pozwala na oczyszczanie i udrożnianie dróg oddechowych. W przypadkach wielu schorzeń i problemów zdrowotnych wymagane jest częste odksztuszanie, w celu pozbycia się szkodliwej wydzieliny. W tym celu pomocne są profesjonalne asystory kaszlu, które mamy przyjemność państwu zaprezentować.

W ofercie są różne wersje aparatów do absorbowania azotu – zarówno stacjonarne, jak i mobilne. Przenośny koncentrator tlenu ma niską wagę (2 kg) i wytrzymałą baterię pozwalającą korzystać z urządzenia nawet do 10. godzin. Na wyposażeniu jest też zasilacz samochodowy. Aparatura ta ułatwia funkcjonowanie osobom aktywnym.

Urządzenia stacjonarne, takich marek jak DeVilbiss, Philips czy Owgels, są na sprzedaż przez cały czas. Modele znajdujące się w naszym asortymencie mogą pracować nieprzerwanie, umożliwiając oddychanie pacjentom z zaawansowaną niewydolnością.

Klienci mogą liczyć na to, że zamówiony przez nich towar dostarczymy w ciągu doby. Oferujemy też liczne akcesoria:

 • maski twarzowe,
 • ssaki,
 • kaniule donosowe,
 • obwody,
 • rurki tracheotomijne.

W naszym sklepie dostępne są w sprzedaży I na wynajem także filtry wymienne do wszystkich modeli.