Wynajem, wypożyczalnia koncentratorów tlenu

Wypożyczalnia koncentratorów tlenu

Wysokiej klasy sprzęt medyczny jest potrzebny wielu pacjentom, zmagającym się np. z przypadłościami związanymi z układem oddechowym. Niejednokrotnie wynajem m.in. koncentratorów tlenu jest lepszym rozwiązaniem niż kosztowny zakup. Nasza wypożyczalnia z Poznania proponuje urządzenia stacjonarne lub przenośne. Gwarantujemy rzeczowe i przyjazne podejście do każdego Klienta, a w razie potrzeby służymy fachową poradą. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego. Wypożyczenie sprzętu i akcesoriów do wentylacji odbywa się na prostych, przejrzystych zasadach.

tel. 531 419 147

tel. 731 932 633

zamowienia@novento.pl

Koncentratory tlenu

Prawidłowe natlenienie organizmu sprzyja gojeniu ran i szybszej rekonwalescencji. Chorzy spędzający wiele czasu w pozycji leżącej często doświadczają problemów z oddychaniem. Jako wypożyczalnia sprzętów medycznych współpracujemy z klientami mającymi różne potrzeby. Misją naszej wypożyczalni jest wynajem urządzeń, których użytkowanie ma na celu poprawę stanu zdrowia i jakości życia chorych.

Koncentrator tlenu jest urządzeniem przeznaczonym do prowadzenia tlenoterapii w warunkach domowych i szpitalnych. Wykorzystywany jest między innymi u pacjentów z przewlekłymi chorobami układu oddechowego i zespołem bezdechu sennego. Często jest zalecany po zabiegach chirurgicznych.

Jak działa koncentrator tlenu? Wytwarza tlen w sposób ciągły, oddzielając tlen zawarty w powietrzu atmosferycznym od azotu. Praca koncentratora tlenu nie ma najmniejszego wpływu na zawartość tlenu w powietrzu w pomieszczeniu, w którym urządzenie pracuje. Osoby cierpiące na niektóre choroby serca lub płuc powinny zdecydować się na wypożyczenie urządzenia, jakim jest koncentrator tlenu np. ten przenośny.

Oferowane modele są niezwykle wydajne – mogą podać dużą ilość kluczowego związku chemicznego w krótkim czasie. Co więcej, są bardzo ciche, więc nie przeszkadzają otoczeniu. Doskonale sprawdzają się w warunkach domowych i zapewniają duży komfort domownikom. Jak wszystkie nowoczesne automaty nie wykorzystują one zbiorników z tlenem, co sprawia, że jakiekolwiek ryzyko wypadków zostaje wyeliminowane. Nasza wypożyczalnia przykłada szczególną uwagę do bezpieczeństwa i oferuje wyłącznie certyfikowane koncentratory spełniające określone standardy medyczne.

Prosta oferta:

 • tylko 149 zł/mc
 • bez dodatkowych opłat za akcesoria
 • bez kaucji
 • wysyłka kurierem w ciągu 24h (poniedziałek - piątek)
 • dostawa kurierem na terenie całej Polski
wynajem koncentratorów tlenu

Devilbiss 525

koncentrator tlenowy wypożyczenie

Philips Respironics EverFlo

wynajem koncentratora tlenu

Owgels

Koncentratory tlenu 10 L

Tlenoterapia powinna odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza. W trakcie konsultacji ocenia on zapotrzebowanie organizmu i dobiera właściwą dawkę tlenu.

Oferujemy proste w obsłudze, wydajne urządzenia. Nasze koncentratory są wyposażone w maski lub wąsy. Pracownicy wypożyczalni pokażą, jak prawidłowo je założyć. Akcesoria do wentylacji zostały zaprojektowane w taki sposób, by przebieg terapii był komfortowy. Niektórzy pacjenci korzystają z aparatu przez całą noc. Niewielkie, przykładane do nosa wąsy są wówczas najwygodniejszym rozwiązaniem, ponieważ nie krępują ruchów i łatwo z nimi zasnąć.

Na wypożyczenie koncentratora tlenu często decydują się też osoby wymagające tlenoterapii krótkotrwałej. Nawet kilka minut terapii przynosi efekty i pozwala przywrócić właściwe natlenienie organizmu. Jest przydatne na przykład dla pacjentów, dla których wysiłek fizyczny jest wyczerpujący. W stanie przemęczenia mogą podpiąć się do aparatu i odzyskać siły.

W naszej wypożyczalni dostępne są różne modele sprzętów na wynajem, odpowiednie dla użytkowników zmagających się z chorobami przewlekłymi, nowotworami, bezdechem sennym i rekonwalescencją po zabiegach chirurgicznych. Oferujemy na przykład koncentratory zapewniające przepływ tlenu na poziomie 10 litrów na minutę, które sprawdzają się u osób po ciężkich urazach lub z zaawansowanymi chorobami płuc.

Prosta oferta:

 • tylko 298 zł/mc
 • bez dodatkowych opłat za akcesoria
 • bez kaucji
 • wysyłka kurierem w ciągu 24h (poniedziałek - piątek)
 • dostawa kurierem na terenie całej Polski
Koncentrator tlenu

Devilbiss Compact 1025

Przenośne koncentratory tlenu

Przenośny koncentrator tlenu to niezawodne źródło tlenu, charakteryzuje się niewielką wagą i długą żywotnością baterii. Urządzenie LifeChoice Activox 4L pozwala cieszyć się wolnością od butli, wózków transportowych i dostaw domowych. W razie potrzeby można je zabrać w długą podróż i używać w koniecznych momentach.

Tego typu sprzęty medyczne są doceniane przez osoby, które mimo choroby chcą żyć aktywnie. Nasza wypożyczalnia oferuje rozwiązania sprzyjające aktywizacji ludzi niepełnosprawnych. Pozwalamy na korzystanie z aparatów w różnych lokalizacjach i nie wprowadzamy do umowy zakazu ich transportu. Wręcz przeciwnie, doradzimy, jak bezpiecznie zapakować je na czas podróży.

Przenośny koncentrator tlenu na wynajem zawiera w zestawie wszystkie niezbędne elementy oraz jest bardzo prosty w obsłudze. Został wyposażony w wydajny akumulator, który pozwala aż na 10 godzin pracy urządzenia bez podpięcia do stałego źródła zasilania. W pakiecie udostępniamy torbę transportową. Przy wyborze aparatu do tlenoterapii trzeba zwrócić uwagę na jego parametry. Niewielkie, przenośne sprzęty zapewniają przepływ tlenu do 4 litrów na minutę, co jest odpowiednie dla wielu pacjentów z astmą lub przewlekłą obturacyjną chorobą płuc.

Najważniejsze cechy:

 • 600 zł/mc
 • niska waga (tylko 2 kg)
 • wytrzymała bateria (do 10h, 1l/min.)
 • przepływ tlenu do 4l/min.
 • stężenie tlenu 90% (+/-3%)

Activox 4L

wypożyczalnia koncentratorów tlenu

Zestaw Activox

Asystory kaszlu (koflatory)

Kaszel jest jednym z naturalnych odruchów organizmu, pozwala na oczyszczanie i udrożnianie dróg oddechowych. W przypadkach wielu schorzeń i problemów zdrowotnych wymagane jest częste odksztuszanie, w celu pozbycia się szkodliwej wydzieliny. W tym celu pomocne są profesjonalne asystory kaszlu, które mamy przyjemność państwu zaprezentować.

Kaszel jest jednym z naturalnych odruchów organizmu, pozwala na oczyszczanie i udrożnianie dróg oddechowych. W przypadkach wielu schorzeń i problemów zdrowotnych wymagane jest częste odksztuszanie, w celu pozbycia się szkodliwej wydzieliny. W tym celu pomocne są profesjonalne asystory kaszlu, które mamy przyjemność państwu zaprezentować. Wspomagają one nieinwazyjne oczyszczanie oskrzeli u pacjentów z osłabionymi mięśniami oddechowymi lub niewystarczającym odruchem kaszlu. Zaawansowana technologia pozwala efektywnie usunąć osadzone wewnątrz substancje. W konsekwencji zmniejsza się częstotliwość nawracania różnorodnych infekcji dróg oddechowych.

Wraz z koflatorem często używa się koncentratora. Wypożyczenie go ma na celu wsparcie regeneracji osłabionego organizmu. Chorzy zmagający się z zalegającą w płucach wydzieliną są podatni na niedotlenie. Warto regularnie sprawdzać ich parametry oddechowe. Można wykorzystać w tym celu na przykład pulsoksymetr.

Najważniejsze informacje na temat wynajmu:

 • koszt: 900 zł/mc
 • sprzęt pomaga pacjentom w odrywaniu, przemieszczaniu i usuwaniu wydzieliny, poprzez zapewnienie wibracji oscylacyjnych o wysokiej częstotliwości, przy równoczesnym stopniowym wywieraniu dodatniego ciśnienia na drogi oddechowe, po czym następuje szybkie przejście do podciśnienia
 • wibracje oscylacyjne pomagają w odrywaniu i przemieszczaniu wydzielin, natomiast szybka zmiana ciśnienia powoduje dużą szybkość przepływu wydechowego z płuc, co sprzyja usuwaniu wydzielin
koncentrator tlenu wypożyczalnia

CoughAssist E70

Akcesoria do wentylacji

Jako profesjonalna wypożyczalnia oferująca przenośny koncentrator tlenu np. dla mieszkańców Poznania, mamy wszystkie niezbędne akcesoria oraz materiały jednorazowe wymagane do świadczenia wentylacji w warunkach domowych. Gdy zdecydujesz się na wynajem urządzeń, koniecznie sprawdź szeroki asortyment dodatków. Podobnie jak automaty tlenowe pochodzą one do najlepszych producentów, więc spełnią wymagania osób w różnym stanie zdrowia. Ponadto są solidnie wykonane i wytrzymają nawet intensywną eksploatację. Warto podkreślić, że jesteśmy otwarci na rozmaite prośby, aby podawanie tlenu było jak najbardziej komfortowe. Zapraszamy pacjentów i ich bliskich do wybrania przedstawionych propozycji!

Nasza oferta to:

 • Ssaki
 • Pulsoksymetry
 • Maski
 • Rurki tracheotomijne
 • Obwody pacjenta
 • Filtry i wiele innych

Wymienione wyżej akcesoria mają duży wpływ na komfort pacjenta i sposób użytkowania sprzętu. Dla przykładu, wynajem nowoczesnych filtrów stanowi dodatkową ochronę przed bakteriami. Do koncentratów dołączamy odpowiednie maski. Polecamy korzystanie z pulsoksymetru, który pokazuje saturację i tętno użytkownika aparatu.

Wynajem koncentratorów tlenu

Naszą misją jest wspieranie osób z chorobami układu oddechowego. Proponujemy wypożyczenie koncentratora tlenu z dostawą do domu. Aparaty do tlenoterapii przydają się także pacjentom zmagającym się z innymi schorzeniami. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny i chętnie pomagamy przy wyborze odpowiednich rozwiązań. Za wynajem sprzętów medycznych obowiązuje stała opłata.

Skontaktuj się z pracownikami wypożyczalni i opowiedz o swoich potrzebach. Gwarantujemy przejrzyste warunki umowy i przeszkolenie z obsługi aparatów.